״מנפלאות המוח לנפלאות האדם 1״, סדנה בסיסית למטפלים

8 – 10 בינואר 2019

סדנה מרוכזת המאפשרת היכרות מעמיקה עם הנושאים המרכזיים בחקר המוח, החל מהתשתית המוחית, דרך מערכות הרגש, המוטיבציה והקוגניציה ועד ליכולת האנושית הייחודית להבין את העצמי ואת האחר. הסדנה נבנתה במיוחד לאנשי מקצועות הטיפול מתוך ניסיון רב בעבודה מול קהל זה ומטרתה לפתח ראייה מחודשת של ההתנהגות הנורמלית והאבנורמלית לאור התובנות מחקר המוח.

מחיר מיוחד בהרשמה מוקדמת, עד ה-10.12.18: 950 ש״ח / 750 ש״ח לסטודנטים ומתמחים.

מחיר בהרשמה רגילה: 1200 ש״ח / 900 ש״ח לסטודנטים ומתמחים.

לפרטים נוספים ולהרשמה

״מנפלאות המוח לנפלאות האדם 2״, סדנה מתקדמת למטפלים

סדנה מתקדמת המיועדת למטפלים בעלי ידע בסיסי על המוח. הסדנה מחולקת ל-4 ימים שיערכו במהלך פברואר ומרץ 2019. כל יום יוקדש להעמקה בנושא מסוים. הנושאים בהם נעסוק: התפתחות המוח (יום), קשרי מוח – גוף (יום) והתשתית המוחית של רגשות (יומיים).

ניתן להירשם ליום בודד או לכמה ימים. עלות יום – 510 ש״ח, עלות יומיים – 920 ש״ח, עלות שלושה ימים – 1330 ש״ח, עלות ארבעה ימים – 1740 ש״ח. לסטודנטים ומתמחים תינתן הנחה של 20%.

לפרטים נוספים ולהרשמה

יום 1: התפתחות מוחית בעוברות, ילדות, גיל ההתבגרות ובגרות

5 בפברואר 2019, המרכז הבינתחומי הרצליה, בהנחיית ד״ר נועה אלבלדה

המוח אמנם מתחיל להתפתח בעוברות, אך לא יסיים תהליך זה עד גיל 21. במהלך פרק זמן ארוך זה הוא יעבור שינויים משמעותיים שנקבעים ברמה הגנטית אך גם מושפעים במידה רבה על ידי הסביבה בה אנו גדלים ומתפתחים. ביום זה נעמיק לתוך השלבים ההתפתחותיים העיקריים אותם עובר המוח בעוברות, בשנות הילדות ובגיל ההתבגרות, נכיר את התקופות הקריטיות בהתפתחות המוח וכיצד הן מושפעות מגנטיקה וסביבה ונבחן כיצד גורמים גנטיים וסביבתיים לא אופטימליים יכולים לפגוע בהתפתחות המוח ולהוביל לבעיות התפתחותיות שונות. כמו כן נכיר תהליכים התפתחותיים בריאים ופתולוגיים שעוברים על המוח המזדקן.

יום 2: מוח וגוף – פסיכונוירואימונולוגיה, נוירואנדוקרינולוגיה, והמיקרוביום

6 בפברואר 2019, המרכז הבינתחומי הרצליה, בהנחיית ד״ר נועה אלבלדה

אחת התובנות החשובות שעולה ממחקרי מוח של העשורים האחרונים היא חשיבותם של הקשרים ההדדיים בין המוח לגוף. בעוד שבעבר הגוף נתפס כפסיבי יחסית, היום ברור כי תהליכים גופניים משפיעים בצורה קריטית על תפקוד המוח ולכן על תפקוד פסיכולוגי והתנהגות. ביום זה נעמיק את ההבנה לגבי שלושת המערכות הגופניות הבולטות בקשריהן עם מערכת העצבים: מערכת החיסון, המערכת האנדוקרינית והמיקרוביום (חיידקי המעיים). נבין את עקרונות התפקוד של מערכות אלו מול המוח וכיצד הן משפיעות על התפתחות מוחית, מצבי רוח, יכולות קוגניטיביות ואפילו על בחירת בני-זוג. לבסוף נשאל האם יש קשר בין תפקוד לקוי של מערכות אלו ובין הפרעות נוירופסיכיאטריות (למשל אוטיזם, דיכאון וסכיזופרניה).

יום 3 – 4: מוח ורגשות – מודלים מתקדמים

17 – 18 במרץ 2019, המרכז הבינתחומי הרצליה, בהנחיית ד״ר יוליה גולנד

רגשות הם אחד הכוחות העוצמתיים ביותר חיי האדם. הם מעניקים לחיינו משמעות ועומק, מספרים לנו מה טוב ומה רע ומניעים תהליכים של קבלת החלטות. חקר התשתית המוחית של רגשות הביא לשינוי פרדיגמה בשאלות הכי מהותיות של התחום כגון מה הם רגשות, כיצד הם נוצרים, מה מקומו של הגוף בתהליכים רגשיים והאם אכן יש הבחנה ברורה בין רגש לקוגניציה. בימים אלו אנחנו נפגוש את המוח הרגשי החדש, ניגע במרכיביו הבסיסיים, נבין כיצד תהליכים רגשיים נוצרים מתוך אינטראקציה של רשתות מוחיות ונלמד כיצד ידע זה יכול להאיר באור חדש תופעות מרתקות בחיי הרגש האנושי.