וויזדום ברדיו תל-אביב 2018-05-06T17:33:21+03:00

ד״ר רחל שלומית ברזיס: תפיסת העצמי באוטיזם

עשר דקות שמרחיבות את הדעת על תפיסת העצמי באוטיזם. בשנים האחרונות מתחילה להתבהר התובנה שלאנשים עם אוטיזם אין רק קושי בהבנת האחר, אלא שאולי באופן בסיסי יותר, יש להם קושי להבין את עצמם. בפודקאסט, ד״ר רחל-שלומית ברזיס סוקרת כמה ממחקריה בתחום, תוך בחינת הסיפורים האישיים של ילדים עם אוטיזם, התפתחות המוח שלהם והאופן בו תרבות עשויה להשפיע על תפיסתם העצמית.
תמליל הפודקאסט.
להאזנה באתר הרדיו.

ד״ר נועה אלבלדה: הקשר בין חיידקי המעיים למוח והתנהגות

עשר דקות שמרחיבות את הדעת על האופן שבו חיידקי המעיים משפיעים על המוח ולכן על ההתנהגות האנושית. מה אומרים המחקרים על האופן שבו חיידקים אלו מתקשרים עם המוח? על אילו תחומי התנהגות הם משפיעים ומה המעורבות שלהם במחלות נוירופסיכיאטריות?
תמליל הפודקאסט.
להאזנה באתר הרדיו.

ד״ר נועה אלבלדה: על פלסטיות מוחית או למה בכל אחד ואחת מאתנו מסתתר עטלף קטן

עשר דקות שמרחיבות את הדעת על האופן שבו המוח שלנו משתנה ללא הרף כתוצאה מהמפגש עם העולם, תופעה שזכתה לשם פלסטיות מוחית. מהי פלסטיות מוחית? האם היא קיימת גם אצל מבוגרים? האם המוח מושפע רק מהעולם החיצוני או גם מתהליכים מנטליים ופסיכולוגיים פנימיים ואיך ניתן לטפח פלסטיות מוחית מיטבית?
תמליל הפודקאסט.
להאזנה באתר הרדיו.

ד״ר נאוה לויט בן-נון: מהפיכת התודעה

עשר דקות שמרחיבות את הדעת על הרשת המוחית – הלוא היא מערכת ההפעלה הפנימית שלנו – ואיך אנחנו יכולים ״לשדרג״ אותה. כיצד מהפיכת המוח של העשורים האחרונים עזרה לנו להבין יותר טוב את המיינד (mind)? והאם וכיצד אנחנו יכולים לטפח את מוחנו ואת המיינד שלנו בעולם מהיר קצב ועתיר הסחות דעת שבו אנחנו נדרשים להיות זמינים ומחוברים כל הזמן?
תמליל הפודקאסט.
להאזנה באתר הרדיו.

מר עמוס אבישר: מיינדפולנס, חינוך ושינוי חברתי

עשר דקות שמרחיבות את הדעת על מיינדפולנס ככלי לשינוי חברתי. מתוך הנחה שהחברה צומחת מתוך מערכת החינוך הציבורית, מכון מודע ומרכז סגול מפתחים השתלמויות וקורסים שיקדמו שינוי חברתי דרך תרגול מיינדפולנס. בפודקאסט הקצר הזה, עמוס אבישר, מנהל הפעילות בקהילה של מכון מודע, מסביר איך תרגול מיינדפולנס, שהוא תהליך אישי ואינטימי, יכול להשפיע גם ברמה החברתית ערכית.
תמליל הפודקאסט.
להאזנה באתר הרדיו.