הרצאת מבוא על אוטיזם

וובינר שהעבירה ד״ר רחל-שלומית ברזיס לאנשי טיפול והורים באוקראינה במאי 2016. בוובינר ד״ר ברזיס דנה בקצרה בהגדרת האוטיזם, בסיבות ללקות, בדרכי הטיפול הקיימות, ובבסיס המוחי לאוטיזם. כמו כן נדונו שאלות שעלו מן הקהל בזמן אמת כגון טיפול בתנועה באוטיזם וטיפולי ביופידבק. הוובינר באנגלית עם תרגום סימולטני לרוסית.

תכנון תנועה ומעגל המשוב החושי

שניים מהתפקידים הבסיסיים ביותר של מערכת העצבים הם חישה ותנועה. המוח מקבל מידע מאיברי החוש לגבי כל מה שמתרחש בעולם ועל סמך המידע הזה הוא מחליט אילו גירויים הם חשובים יותר או פחות וכיצד יש להגיב אליהם. אבל איך עובד המעגל החושי-מוטורי הזה? כיצד מידע מהחושים נכנס למוח? איך המוח מעבד מידע זה? כיצד המערכות המוטוריות מייצרות על בסיסו תנועות יעילות ומתואמות ואיך המוח בכלל יודע שהתנועות הללו אכן יצאו לפועל? על כל השאלות הללו עונה ד״ר נועה אלבלדה בהרצאתה ״תכנון תנועה ומעגל המשוב החושי״. ההרצאה ניתנה במסגרת הכנס הבינלאומי השני בשיטת שלהב (ChildS'pace) במרץ 2016, והיא באנגלית.

מהמהפיכה הדיגיטלית למהפיכת המיינד

ד״ר נאוה לויט בן-נון משוחחת על שלוש מהפכות ששינו את חיינו ועל הקשר ביניהן: מהפכת המיחשוב, מהפיכת המוח ומהפיכת ה-mind. כיצד ההבנה לגבי תפקוד המוח עוזרת לנו להבין את ה-mind ואילו כלים מוחיים ומנטליים עומדים לרשותינו בעידן הדיגיטלי? ההרצאה ניתנה במסגרת Inspiration Day 2016 במרכז הבינתחומי הרצליה, והיא באנגלית.

אילתור משותף באוטיזם

ד"ר רחל-שלומית ברזיס מציגה את ממצאיה ממחקר שבודק את יכולות הסינכרון המוטורי בקרב מבוגרים עם אוטיזם. האם אנשים עם אוטיזם מסונכרנים פחות מאנשים עם התפתחות תקינה בזמן משחק אלתור משותף? האם יכולות הסינכרון הבינאישי קשורות בלקויות המוטוריות הבסיסיות יותר של אנשים עם אוטיזם? והאם יש קשר בין יכולת הסינכרון המוטורי שלהם, לבין יכולות שיחה יומיומיות? ההרצאה באנגלית.